fbpx

Металокераміка

Що таке металокераміка?

Металокераміка нині, мабуть, найпопулярніший вид незнімного зубного протезування: вона найближча за своїми фізико-механічними властивостями до емалі природних зубів.

metallo-keramika

Переваги металокераміки:

По-перше, використовуючи металокераміку можна домогтися повної відповідності штучних зубів натуральним як на вигляд, так і за функцією.

По-друге, металокерамічними штучними зубами можна відмінно (за умови їх правильного виготовлення) пережовувати їжу, так само як і своїми зубами, а в деяких випадках навіть краще.

По-третє, на металокераміці в кілька разів менше осідає мікробна бляшка, ніж на зубах чи металі. Отже, металокерамічні зуби більш “гігієнічні”. Це особливо важливо пацієнтам із пародонтитом.

По-четверте, це довговічність. Металокераміка дуже точно одягається на зуб. Отже, між коронкою та зубом їжа та слина не потрапляють, карієс під коронкою не розвивається. В результаті коронка служить довше. На сьогоднішній день металокераміка найдовговічніша конструкція з можливих у стоматології. Середній термін служби металокераміки на неблагородному металі 10-12 років. На золотоплатиновому металі 15 років і більше. Такий термін служби металокерамічної коронки можливий, тільки якщо вона зроблена спеціальним методом із застосуванням сучасних матеріалів та методик.

По-п’яте, за допомогою металокераміки можна протезувати від найпростіших до найскладніших деформацій зубощелепної системи з однаковим успіхом і довговічним прогнозом. І, нарешті, правильно зроблена металокерамічна коронка ніколи не викличе змін у яснах. Десна не кровоточитиме, не змінить свій колір, не змінить контур. Якщо це не так, значить під час виготовлення Вашої металокераміки не було враховано сучасних підходів до такого протезування.

Металокераміка – один із найпопулярніших видів незнімного протезування. Спочатку виготовляється металевий каркас, який пошарово наноситься керамічна маса, та був виробляється її випал. При виготовленні металокерамічних конструкцій технік робить спеціальну розбірну модель, на якій і будуть створені всі найдрібніші анатомічні деталі майбутніх зубів — горбки, фісури і т.д., і враховано величину навантаження на кожен зуб. звичайну металеву коронку з керамічним облицюванням.

Цей вид протезування застосовується тоді, коли ступінь руйнування зуба настільки велика, що забезпечити міцність конструкції можна лише з використанням жорсткого, але водночас легкого металевого литого каркаса. Металокерамічні коронки можна встановлювати і передні, і задні зуби.

Для виготовлення металокерамічної коронки, зубний технік спочатку робить металевий каркас, який точно відповідає контурам підготовленого до протезування зуба. Каркас – це найважливіша частина конструкції металокерамічної коронки, тому для досягнення максимальної якості він виготовляється зі сплавів благородних металів (золото та платина, золото та паладій) або з титанових сплавів.

Потім на металевий каркас пошарово наноситься порцелянове облицювання. Причому відтінок порцеляни можна підібрати так, що він не відрізнятиметься від кольору інших зубів. Така коронка має високі естетичні властивості – вона виглядає як справжній здоровий зуб і крім того, вона є досить міцною та довговічною.

Сучасні технології дозволяють досягати будь-яких відтінків кольору такого покриття. Коронки з металокераміки мають прекрасні естетичні якості і в той же час досить міцні, щоб витримувати сильні навантаження.

В наш час металокераміка використовуються і при протезуванні на імплантатах.

 

Color Skin

Nav Mode