fbpx

Лікування періодонтиту

Періодонтит — запалення кореневої оболонки зубів і тканин, що примикають до неї. Зазвичай, є наслідком карієсу зубів і виникає при проникненні інфекції з кореневого каналу через отвір на верхівці кореня. Може розвинутися також внаслідок травми зуба, що часто повторюється (наприклад, звичка покусувати тверді предмети — мундштук трубки, олівець тощо або професійні навички — перекус нитки, захоплення зубами цвяхів та ін.).

лікування періодонтиту

Розрізняють гострий та хронічний періодонтит. Гострий періодонтит проявляється різкими болями в області зуба, що посилюються при дотику до нього; нерідко припухає ясна, губа чи щока, зуб стає рухливим, збільшені підщелепні лімфатичні вузли – болючими, іноді підвищується температура тіла.

Процес може ускладнитися остеомієлітом щелепи, гнійним запаленням м’яких тканин обличчя та шиї, гострим сепсисом. При хронічному періодонтиті зазвичай відзначаються почуття незручності при їжі, неприємний запах з рота, іноді — нориці на яснах і шкірі обличчя. Хронічний періодонтит може призвести до утворення кісти щелепи. Періодонтит може служити джерелом стрептококової сенсибілізації організму.

Лікування зазвичай консервативне, що завершується пломбуванням кореневих каналів; часто видалення зуба; при утворенні гнійника — його розтин; при виражених загальних явищах – антибіотики.

Color Skin

Nav Mode