fbpx

Інгаляційна аналгезія (азотно-киснева седація)

Антистрес-лікування або лікування зубів під седацією. Декілька фактів про седацію або що таке інгаляційна аналгезія закисом азоту. Вона ж – азотно-киснева седація.

Термін седація — занадто загальний і має на увазі різні методики і речовини. У «Сімейній стоматології» ми користуємося лише інгаляційним видом седації (аналгезії) – закисом азоту.

Лечение зубов под седацией

 1. Закис азоту – це препарат і наркоз. Спеціальна суміш – оксид азоту, яка на 30% складається із закису азоту і на 70% — кисню, без будь-яких сторонніх домішок.⠀
 2. Дана суміш газів ще носить назву «веселячий газ».
 3. Закис азоту застосовується у країнах із прогресивною стоматологією вже понад 30 років. Оснащеність стоматологічних клінік у Європі даною технологією седації наближається до 70% загальної кількості стоматологій, а США до 90%.
 4. У седації немає вікових обмежень! Можна застосовувати навіть при лікуванні найменших пацієнтів. Але як показує досвід – вона стає ефективною приблизно з 4-річного віку, коли з дитиною можна побудувати комунікацію.
 5. Седація не скасовує використання місцевої анестезії! Навпаки, вона і допомагає виконати знеболювання та подальше лікування непомітно для пацієнта.⠀
 6. Закис азоту забезпечує пацієнту як заспокоєння і розслаблення, а й значне зниження больових відчуттів, придушення блювотного рефлексу.
 7. Седація для дітей – це метод як проти страху, а й проти елементарної непосидючості. Вона допоможе дитині непосиді розслабитися і зняти напругу, а це означає, що маленький пацієнт зможе провести в кріслі стоматолога більше часу і ми виконаємо більший обсяг лікування за один раз.

 

Методика проведення азоту-кисневої седації.

На ніс пацієнта одягається невелика носова маска, якою подається суміш газів. У перші моменти початку процедури пацієнт отримує 100% кисень, який поступово додається закис азоту. Зазвичай пацієнту досить оптимального співвідношення газів у 70% кисню та 30% закису азоту, однак, іноді це співвідношення може змінюватись в залежності від індивідуальних особливостей організму. Переступити допустимий поріг подачі газу неможливо, це відповідає спеціальний цифровий апарат Matrx американської компанії Parker. Після завершення седації концентрація закису азоту поступово знижується, а кисню відповідно збільшується до 100%. Виводиться закис на протязі 5 хвилин вдихання чистого кисню.

Часто пацієнти та батьки маленьких пацієнтів запитують про те, на що схожі відчуття? На те, ніби ви випили келих шампанського, або вийшли погуляти відразу після дощу, коли в повітрі підвищується рівень азоту, одним словом стан розслаблення. При цьому всі основні рефлекси зберігаються: пацієнт самостійно дихає, перебуває у свідомості, все чує, розуміє, може розмовляти. Діти просто сидять і дивляться улюблений мультфільм. Рекомендований вік для використання методики не молодше 4 – 5 років (пов’язане із встановленням емоційного контакту з пацієнтом).

Протипоказання:

 • Вагітність (тільки перший триместр)
 • Порушення носового дихання (застудні захворювання, аденоїдит, синусит, загострення алергічного риніту)
 • Наявність тяжких проблем ЦНС, епілепсія, судомний синдром.
 • Надмірно виражені страх та фобія.
 • Хронічний отит у стадії загострення.

Рекомендована голодна пауза перед процедурою седації закисом азоту – 2 години.

Вартість проведення інгаляційної аналгезії (азотно-кисневої седації) 30 хв. – 700 грн. / 1 год. – 1200 грн. / індивідуальна маска – 170 грн.

Консультацію ви можете отримати за телефоном: 0 (97) 721 34 06
або звертайтесь безпосередньо до нашої філії, розташованої за адресою:
Одеса, вул. Висоцького, 6

Color Skin

Nav Mode