fbpx

Пародонтологія

Пародонтологія (лікування пародонтиту) — розділ стоматології, предметом вивчення, лікування та профілактики якого є навколозубні тканини (пародонт) та їх патології. До пародонту відносять усі органи та тканини, які розміщені навколо зуба — ясна, кісткова тканина, в якій розташований корінь зуба та зв’язковий апарат зуба. Найбільш поширеними захворюваннями в пародонтології є гінгівіт, пародонтоз і пародонтит.

Найбільш поширеним захворюванням у стоматології на сьогоднішній день є пародонтит. Це захворювання, у якому відзначається запалення навколишніх тканин зуба. Але вся серйозність цієї патології полягає в тому, що можлива втрата зубів, іноді навіть здорових при поширенні запального процесу на навколишню кістку зуба.

На сьогоднішній день пародонтологічними захворюваннями страждає кожен другий хворий.

Пародонтити за тяжкістю перебігу поділяють на три ступені: легкий, середній і важкий. При легкій мірі пацієнти відзначають неприємний запах з рота, свербіж у яснах і щілинні простори, що з’явилися між зубом і ясною, звані зубодесневими кишенями. При середній тяжкості з’являються болі в уражених зубах і яснах, між зубом і яснами кишені заглиблюються і з’являються кісткові кишені. У цій стадії патологічного процесу загальний стан хворого погіршується і може розвинутись така тяжка інтоксикація організму як хроніосепсис.

При тяжкому ступені захворювання зуби дуже сильно розхитуються, що може призвести до їх повного випадання. Причинами цього захворювання можуть бути неправильний прикус, зубний камінь, неякісне протезування зубів.

Успіх терапії значною мірою залежить від своєчасного звернення до фахівця при перших симптомах, таких як неприємний запах з рота, кровоточивість, припухлість ясен, покриття зубів темним нальотом.

Паста або ополіскувач здатні лише на якийсь час замаскувати проблему, але не усунути причину її виникнення.

Починати лікування слід із консультації лікаря пародонтолога.
лечение пародонтита

Після процедури професійної гігієни:
— заміряємо глибину пародонтальних кишень
— Заповнюємо пародонтальну карту
— робимо серію прицільних рентген знімків
— Проводимо лікування, спрямоване на усунення інфекції з поверхонь усіх коренів.

Дані процедури ведуть до утворення прикріплення ясен до зуба та усунення всіх негативних наслідків захворювання.
Слід зазначити, що пацієнтам із невилікованим пародонтитом протипоказані процедури імплантації та протезування зубів!

За консультацією та лікуванням ви можете звернутися до нашої філії вул. Ак. Заболотного, 2 т. 0687653164

Зв’язок пародонтиту із захворюваннями серця (інфографіка / скачати)

Color Skin

Nav Mode