fbpx

Знімні апарати

Знімні ортодонтичні апарати

Сучасне ортодонтичне лікування передбачає використання як незнімних, так і знімних апаратів. Хоча знімні апарати в загальному процесі лікування зараз грають лише підтримуючу роль, вони вкрай важливі при попередньому лікуванні пацієнтів підліткого віку і додатковому лікуванні дорослих і на етапі ретенції пацієнтів будь-якого віку.

Знімні ортодонтичні апарати мають дві очевидні переваги, продиктовані соціальними умовами: вони можуть зніматися за потребою, а також виготовляються в лабораторних умовах, що робить їх більш прийнятними для пацієнтів, що скорочує час відвідувань ортодонту на початковому етапі. Крім того, вони дозволяють проводити деякі типи лікування з регулюванням зростання, на відміну від незнімних апаратів. Ці переваги забезпечують постійний інтерес до знімних апаратів, як з боку пацієнта, так і стоматолога. Однак очевидні недоліки: реакція на лікування сильно залежить від співпраці з боку пацієнта, оскільки апарат може бути ефективним, тільки якщо пацієнт дійсно буде його носити.

ris 158

Види знімних ортодонтичних апаратів:

Знімні апарати можна розділити на однощелепні та двощелепні. Двощелепні апарати застосовуються в період активного зростання щелеп. Дія апарату заснована на дії в зонах росту щелеп, змінюється конфігурація альвеолярних відростків (кісної тканини, в якій розташовуються корені зубів). Двощелепні апарати призначені для носіння в нічний час доби. Апарати виготовляють у зуботехнічній лабораторії індивідуально для кожного пацієнта.

Однощелепні апарати

Пластинкові апарати на верхню чи нижню щелепу. Час носіння-24 години на добу. Ці апарати застосовують для розширення верхнього чи нижнього зубного ряду, для виведення зубів у правильну позицію.

Преортодонтичні трейнери

В останні роки на ринку ортодонтичної продукції з’явилися готові знімні апарати. Зовні вони схожі на двощелепні капи. Виготовлені з еластомірного поліуритану. Трейнер перешкоджає ротовому диханню, здійснює корекцію положення язика, впливає на положення зубів та виправлення прикусу.

Профілактичні протези

У період тимчасового та змінного прикусу при ранній втраті молочних зубів виготовляють профілактичні протези. Вони потрібні для профілактики деформації зубних рядів. Протез має подразнюючу дію, що стимулює зростання щелепи та прорізування постійних зубів.

Платівки Хінця

Платівки використовують для корекції та профілактики деформацій зубного ряду, у випадках із закушуванням та смоктанням губ, пальців тощо.

Ретенційні знімні апарати

Щоб досягти хороших стійких результатів, ортодонтичний контроль за положенням зубів і оклюзії повинен зніматися поступово, а не відразу. З самого початку до плану лікування повинен бути включений етап ретенції (закріплення отриманого результату лікування)

Результати ортодонтичного лікування потенційно не стабільні, і ретенція необхідна з кількох причин:

  • на ясенну та періодонтальну тканини впливає ортодонтичне переміщення, і потрібен час для їх реорганізації після зняття брекету системи;
  • після лікування зуби можуть перебувати в нестабільному положенні, тому тиск з боку м’яких тканин створює небезпеку рецедіву;
  • пов’язані зі зростанням зміни можуть вплинути на результат ортодонтичного лікування. Навіть якщо зуби знаходяться в стабільному положенні і якщо не передбачається подальшого зростання, ретенція все ж таки вкрай необхідна.

Види ретенційних апаратів

  • Знімні апарати
  • Каппи
  • Позиціонери

Color Skin

Nav Mode