fbpx

Профілактика

 

До кінця ХХ століття у стоматології відбулися такі зміни, які у європейських статтях навіть назвали «революційними». Зі стоматології, орієнтованої на хворобу, вона перетворилася на стоматологію, орієнтовану на здоров’я.

У всі часи до зубного лікаря йшли з болем, із хворобою. І фахівець надавав допомогу: видалення зубів хірургічними щипцями проводилося ще у Стародавньому Єгипті. До речі, вид хірургічних інструментів з того часу майже не змінився, що говорить про те, що в цьому напрямі стоматологія не розвивається. Потім з’явилися методи виготовлення протезів з кераміки (Стародавній Китай), із золота, слонової кістки (Франція), надійні пломбувальні матеріали стали використовувати з XIX століття (амальгама, золото).

І лише до кінця ХХ століття чітко визначився новий напрямок – профілактика. Стоматологія світу зробила поворот на 180 градусів! Вона стала піклуватися не тільки про лікування хвороби, що створилася, але і запобігання можливого захворювання. Лікування стало надійнішим, шанси збереження зубів зросли. Але це за умови виконання головного правила: приходити до фахівця, коли нічого не турбує.

Нові пломбувальні та протезні матеріали, сучасні технології змінили терміни служби протезів та реставрацій. Більш ніж 30-річне використання фторвмісних зубних паст зміцнило емаль зубів, і вона не провалюється в каріозну порожнину, а довго приховує під собою захворювання, що почалося. Нові умови вимагають нових стосунків пацієнта із лікарем. Пацієнт повинен приходити до професіонала, поки його нічого не турбує. Лікар повинен запобігти ризику виникнення хвороби. Обов’язковою та першою процедурою профілактики стає професійне чищення зубного нальоту.

Нагадаємо, що зубний наліт, «камені», які викликають кровоточивість та хвороби ясен, — це продукт наполегливої ​​роботи наших «ворогів» — бактерій та мікроорганізмів. Таким способом вони створюють собі місце існування: камінь закриває їх від омивання слиною, що містить протимікробні речовини і має слаболужну реакцію. А під каменем та нальотом — кисло, тепло та волого. Мікробам це середовище дуже підходить, і вони швидко розмножуються, виділяючи продукти своєї життєдіяльності під ясна, на емаль зубів, отруюючи їх, порушуючи їхню цілісність. Чим більше шкідливих бактерій, тим більше зрушення рівноваги в роті, що призводить до дисбактеріозу порожнини рота, а звідси і швидкість накопичення «каменів» на зубах, поява нових каріозних порожнин, набряк і біль у яснах. Це може призвести і до втрати протезу, реставрації або до руйнування зуба.

Ротову порожнину можна за навантаженням порівняти лише з серцем. І вдень і вночі йде робота: ми ковтаємо слину, розмовляємо, стискуємо зуби під час емоцій, скрипимо зубами уві сні. Потрібно розпочати боротьбу з інфекцією, яка використовує наш рот як середовище свого проживання! І в цьому професійне чищення незамінне і дуже ефективне.

Наші профілактичні послуги:

 

Color Skin

Nav Mode