fbpx

Герметизація фісур

Профілактика карієсу є вирішальною для збереження здорових зубів. Зубні силанти ефективні для запобігання початковим формам карієсу. Герметиками заповнюються всі важкодоступні глибокі поверхні зуба.

До деяких поверхонь зуба доступ зубної щітки утруднений через особливості анатомічної будови. Це переважно стосується задніх жувальних зубів (молярів). На їхній жувальній поверхні, між пагорбами розташовані борозенки – фісури. Вони можуть бути вузькими та досить глибокими. Глибокі фісури створюють бактеріям ротової порожнини хороші умови для того, щоб закріпитися.

герметизация фиссур

Бактерії, отримуючи цукру і продукти з вмістом цукру, і напої, моментально розмножуються і закріплюються як клейка маса, утворюючи зубний наліт. Ці бактерії виробляють кислоти, які починають вести руйнівні процеси емалі зубів. Зубна щітка не в змозі очистити такі глибокі фісури, так як діаметр щетинки щітки набагато більше за саму борозенку і при чищенні до її дна дістатися практично неможливо. Постійне «недовичищення» нальоту призводить до його скупчення та утворення карієсу.

Щоб уникнути цього, стоматолог заповнює фісури спеціальним герметизуючим матеріалом. Цей матеріал (силант) за рахунок своєї підвищеної плинності при нанесенні на жувальну поверхню зуба заповнить усі важкодоступні, глибокі поверхні та зробить їх більш рівними та гладкими. З такої поверхні наліт вичистити набагато легше і створений таким чином бар’єр перешкоджає проникненню до емалі мікроорганізмів, що виробляють кислоти. Внаслідок запечатування фісур, зуби отримують захист від карієсу на багато років.

У якому віці краще запечатувати фісури?

Карієс фіссур розвивається вперше кілька років після прорізування зубів. Перші постійні моляри прорізуються у 6-8 років, другі – у 12-14 років. Тому герметизація фісур у цьому віці найефективніша, коли зуби ще не вражені карієсом. Такий захист зубів буде корисним людині будь-якого віку, якщо звичайно, ці зуби ще не вражені карієсом, але особливо рекомендується запечатувати фісури дітям. Крім того, є ще один фактор, що сприяє швидкому руйнуванню фісур. Справа в тому, що відразу після прорізування зуба емаль фіссур і ямок до кінця не дозріла, кількість мінералів, що містяться в ній, набагато менша, ніж у зуба дорослої людини.

Тому такі фісури найбільш схильні до карієсу, оскільки вони набагато «м’якше» фісур «дорослих» зубів. Як правило, фісури дозрівають через рік-два. Емаль дна глибокої борозенки тонша і її твердість менша ніж емаль решти поверхні зуба, тому карієс швидше зруйнує тонку емаль такої борозенки.

Color Skin

Nav Mode