fbpx

Афтозний стоматит

Афтозний стоматит — це захворювання, яке виявляє себе великими болючими виразками по всій ротовій порожнині. Це може бути одна виразка або відразу кілька – зазвичай це дві чи три, але число може сягати і десяти. Заразною ця хвороба не є.

Причини появи афтозного стоматиту досі не до кінця вивчені, проте більшість учених вважають, що це переважно проблеми з імунітетом. Також це може бути стрес. Крім того, викликати це захворювання можуть і інші, серйозніші хвороби. У той же час його не варто плутати із губним герпесом, що є вірусним захворюванням.

Афтозний стоматит – проблема досить поширена і для більшості людей, що обмежується легким дискомфортом. У той же час у деяких хворих можуть виявитися великі виразки, які заважають не лише їсти, а й навіть розмовляти.

В основному поява виразки можна «передбачити» по печінню в місці, де вона з’явиться приблизно через три дні. Необхідності у візитах до лікаря, якщо стоматит поводиться не вперше, немає. Причиною запису до стоматолога може стати укрупнення виразок.

Афтозний стоматит – це захворювання, при якому лікуються лише симптоми, водночас запобігти повторному прояву хвороби лікування не допоможе. Для запобігання дискомфорту хворий може полоскати рот теплою водою і наносити на виразки болезаспокійливі гелі або креми.

Але найчастіше виразки при афтозному стоматиті проходять самі собою без лікування і не залишають після себе шрамів. Хороша новина в тому, що є ліки гель GUM Afta Clear®, який діє як бар’єр для захисту рани, сприяючи загоєнню та полегшуючи біль – щоб ви могли повернутися до нормального життя якнайшвидше. У поодиноких випадках, коли виразки дуже великі, за призначенням лікаря проводиться лікування стероїдними препаратами — це гелі або креми, які наносяться на пошкоджену слизову оболонку і сприяють найшвидшому їх загоєнню, але не варто забувати, що це гормональні препарати.

Але все ж таки для власного спокою варто відвідати стоматолога, якщо виразки у роті проявили себе вперше, якщо вони з’являються періодично, але стали несподівано великого розміру або фактично не проходять, а також у тому випадку, коли поява виразок супроводжується й іншими симптомами, такими як висип, жар, біль у суглобах та діарея.

 

Share:

Color Skin

Nav Mode