fbpx

Професійна гігієна в дитячому віці творить чудеса!

Професійну гігієну зубів дітям можна і потрібно робити. З якого віку можна відвідувати стоматолога з метою чищення перших зубів? Професійну гігієну слід проводити після формування молочного прикусу, тобто з 2 – 2,5 років.

Маленька дитина не може проводити ефективне очищення зубів від нальоту та мікроорганізмів, особливо в міжзубних проміжках. У цих випадках між зубами накопичуються залишки їжі та наліт. У роті утворюється середовище, благотворне для розвитку бактерій, зубного каміння та карієсу, а проблеми з молочними зубами ведуть до захворювань:

— постійних (корінних) зубів;

— шлунково-кишкового тракту;

— Лор-органів;

— нирок та ін.

Наявність мікроорганізмів у роті є джерелом інфекції і негативно позначається на стані організму дитини в цілому.

Тому виникає необхідність у проведенні професійної гігієни зубів у дитячого стоматолога. Гігієнічне чищення зубів зовсім не шкодить емалі. Це абсолютно безпечний, безболісний та профілактичний процес, який корисний ще й тим, що дитина з дитинства звикає до того, що візит до стоматолога не пов’язаний із болем та дискомфортом.

Дітям рекомендується робити проф. чищення зубів кожні 3-6 місяці.

Проведення профгігієни ротової порожнини дітям має кілька етапів.

1. Очищення м’якого та твердого нальоту повітряно-абразивним методом. На сьогоднішній день є найефективнішим і нетравматичним методом профілактики порожнини рота. Під великим тиском із спеціального наконечника апарату подається струмінь повітря, збагачений гліцином та водою.

2 Полірування поверхні емалі за допомогою абразивної пасти та щітки, щоб запобігти подальшому накопиченню нальоту.

3 Ремінералізуюча терапія, тобто. на зубки наноситься спеціальний гель, який насичує емаль важливими мікроелементами та робить її міцнішою. Така процедура допоможе впоратися навіть з карієсом у початковій стадії «білої плями».

4 Після маніпуляцій дитині проводять урок гігієни: показують у дзеркало, якими чистими та білими мають бути зубки, розповідають, коли і як правильно чистити зуби вдома, підбирають щітку та пасту.

Пам’ятайте, регулярне відвідування дитячого стоматолога є чудовою профілактикою карієсу та інших захворювань ротової порожнини.

Share:

Color Skin

Nav Mode