fbpx

Адгезивний мостоподібний протез

 

Ця  технологія відновлення відсутнього зуба без обточування сусідніх зубів стала доступною після появи в арсеналі лікарів-стоматологів скловолоконних матеріалів і завдяки сучасним композитам для естетичних реставрацій. При заміщенні одиночного дефекту зубного ряду традиційно існувало два підходи:

Обточування двох сусідніх зубів та виготовлення мостоподібного протезу на 3 одиниці (обточувати здорові зуби шкода);
Постановка імплантату та протезування одиночною коронкою. Імплантація на верхній щелепі часто ускладнена відсутністю об’єму кістки, тому виникає необхідність ряд операцій для відновлення. Крім того, імплантація має ряд протипоказань. І що важливо, загальна вартість такого лікування не для всіх є прийнятною.
При виготовленні адгезивно-мостоподібного протеза використовується скловолоконний штифт і, при необхідності, стрічка зі скловолоконного матеріалу для шинування зубів типу Ribbond/Shlint-it. На сусідніх зубах виконуються уступи, якщо в цих місцях стоять старі пломби, лікар не відчуває «докорів совісті» — і прибирає старі пломби з каріозним процесом.

Такою конструкцією не рекомендується замінювати жувальні зуби (але ми в нашій клініці виконуємо такі випадки і спостерігаємо кілька років), оскільки композит все-таки крихкий матеріал у порівнянні з металокерамікою. При моделюванні зуба необхідно враховувати його анатомічну форму, а також оклюзію із зубом-антагоністом. Якщо все зроблено правильно, така конструкція прослужить роки.

Переваги методики:

пацієнт відновлює відсутній зуб на одне відвідування;
вартість роботи приблизно вдвічі нижча за вартість мостоподібного м/к протеза;
не потрібно депульпування та обточування сусідніх зубів.
До сусідніх зубів, що залишаються живими, фіксується балка із скловолоконного матеріалу. При естетичних реставраціях завжди застосовується захисна система “кофердам”, що унеможливлює попадання вологи на робоче поле. На місці відсутнього зуба з естетичного композитного матеріалу відтворено новий. Процедура проводиться в одне відвідування та займає близько трьох годин.

Color Skin

Nav Mode