fbpx

Зуби мудрості

Зуби мудрості. Видаляти чи ні?

Вважається, що мати всі 32 власні зуби, це ознака хорошого здоров’я. Але чи потрібно насправді залишати зуби мудрості, які так само називають вісімками? На думку антропологів, наші чотири зуби мудрості, які вже давно втратили жувальні функції, одночасно перетворившись на «рудименти», так звані «зайві органи», які до того ж становлять для людини певну небезпеку.

Навіть здорові зуби мудрості можуть зробити неприємний сюрприз.

Чому ж зуби, які нам були дані, раптом стали непотрібні?

Справа в тому, що більше десятка тисяч років, скелет людини не зазнавав жодних змін. Довгий час люди харчувалися дуже жорсткою їжею, і тоді зуби мудрості брали роль зубів, які розмелювали навіть сирі кістки. Але, у зв’язку зі зміною життєвих умов, приблизно тисячу років тому, в людському скелеті почали відбуватися незворотні зміни (а зуби це теж частина нашого скелета). Наприклад, у дев’ятнадцятому столітті зростання середнього європейського чоловіка становило 1 метр 64 см. Зараз же це зростання в Європі вважається нижчим за середнє.

Зміни відбулися в області особи, а саме в області щелеп, вони стали менше. У той же час, їжа стала м’якшою і необхідність у зубах, які перемелювали жорстку їжу, відпала сама собою. І якщо у людини є всі зуби, то зуби мудрості будуть уже не актуальні як, наприклад, 1000 років тому.

На даний момент близько п’ятдесяти відсотків європейців стикається з неправильним прорізуванням цього зуба. Справа в тому, що в щелепі для них просто не вистачає місця. У таких випадках «вісімка» може піти у бік щоки або язика штовхаючи при цьому сусідній зуб. Відбувається це досить болісно, ​​і стоматологи-хірурги у разі рекомендують видаляти такі зуби. Якщо ж залишити зуб, що неправильно прорізається, то наслідки можуть виявитися вкрай сумними, від неправильного прикусу до запальних процесів.

Найчастіше зуби мудрості не прорізуються повністю і над ними залишається каптур з тканини ясен. Зубні щітки не здатні добре очистити такий зуб і прибрати бактерії, що знаходяться під цим капюшоном, через це може з’явитися карієс, який почне псувати здорові сусідні зуби або може з’явитися кіста.

Отже, якщо ви вирішили видалити «вісімки», наскільки це може болісно чи травматично?

Якщо коріння не сильно вигнуте і зуб виріс правильно, то видалення пройде нормально. Особливо важливо дати зажити лунці, не можна полоскати лунку (якщо цього не призначив лікар!), необхідно утриматися від їжі протягом 2-3 годин, не приймати гарячу їжу в день видалення і не жувати на стороні видалення, утриматися від куріння, і алкоголю , не можна прикладати компреси, що зігрівають. Якщо знехтувати цими простими рекомендаціями, лунка може запалитися і лікарю доведеться призначити більш серйозне лікування, аж до антибіотиків.

Що робити, якщо зуб мудрості розхворів, а до лікаря ще далеко?

При гострому болю можна прийняти анальгетики з ібупрофеном або парацетамолом.

Якщо ж під рукою немає жодних ліків, ви можете прополоскати рот розчином соди.

При зубних болях, не варто прислухатися до народних порад, таких як покласти на хворий зуб цибулю, часник, м’якоть хліба ці засоби не тільки не допоможуть у вашому болю, але і можуть інфікувати хворе місце.

Якщо ж Вам самостійно вдалося прибрати біль або зуб сам по собі пройшов, за першої ж зручної нагоди відвідайте лікаря-стоматолога, оскільки запальний процес, який викликав біль сам по собі не вилікується.

Share:

Color Skin

Nav Mode