fbpx

Гігієнічне чищення зубів знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань

      На науковій конференції Американської асоціації кардіологів тайванські вчені озвучили результати нового дослідження, в якому подано докази того, що професійне чищення зубів знижує ризик розвитку інфаркту та інсульту.
У ході дослідження вчені з Національного інституту охорони здоров’я Тайваню відібрали з бази даних тайванських страхових компаній 100 000 осіб, які на момент початку експерименту не мали в анамнезі зафіксованих випадків інфаркту або інсульту. Дослідники розділили піддослідних на дві групи. Перша група складалася з 51000 дорослих пацієнтів, яким було проведено щонайменше одне гігієнічне чищення зубів. Друга група включала 49000 піддослідних, які жодного разу не зверталися до гігієніста за цією процедурою.
Упродовж семи років вчені стежили за станом здоров’я всіх учасників дослідження. Проаналізувавши зібрані дані, вони дійшли висновку, що випробувані з першої групи мали меншу схильність до інфаркту (на 24%) та інсульту (на 13%) порівняно з рештою учасників. «Сильніший захист від кардіологічних захворювань спостерігається у пацієнтів, які відвідують гігієніста хоча б один раз на рік. Відомо, що професійне чищення зубів стримує зростання бактерій, що викликають інфекції, які провокують інфаркт чи інсульт», — сказала доктор медичних наук Емілі Зу-Інь Чен (Emily Zu-Yin Chen), науковий співробітник відділення кардіології Госпіталю ветеранів у Тайвані.
Тим не менш, тайванські вчені не враховували такі фактори ризику серцево-судинних захворювань, як наявність шкідливих звичок та надмірна вага. Проте їхні висновки частково підтверджує дослідження шведських вчених із Центру дослідження та розвитку у Євлеборзі (Швеція). Вивчивши стан здоров’я 7999 пацієнтів із захворюваннями пародонту, дослідники з’ясували, що наявність глибоких пародонтальних кишень, у яких накопичується велика кількість патогенних бактерій, збільшує ризик виникнення застійної серцевої недостатності на 53%. При цьому у пацієнтів, які страждають на кровоточивість ясен, інсульт трапляється в 2,1 разу частіше. Крім того, вчені виявили цікавий факт. Виявляється, що у людей, у ротовій порожнині яких менше 21 зуба, ризик серцевого нападу зростає на 69%.
І тайванські, і шведські вчені зійшлися на думці, що для запобігання розвитку захворювань серцево-судинної системи необхідно регулярно відвідувати гігієніста та ретельно стежити за гігієною порожнини рота. Особливо цієї рекомендації слід дотримуватись пацієнтам, які мають схильність до інфаркту та інсульту.
За матеріалами Medical News Today
Share:

Color Skin

Nav Mode