fbpx

Особливості ортодонтичного лікування з використанням багатопетльової дуги

 

Багатопетльова дуга або MEAW (Multiloop Edgewise ArchWire) була придумана і розроблена в Японії близько 30 років тому, засновниками даної системи є професор-ортодонт Sadao Sato та його корейський колега Young H.Kim. Було запропоновано замість прямої дуги використовувати елемент із горизонтальними петлями. Інновація дозволила більш точно контролювати переміщення кожної одиниці, зменшити термін лікування, уникнути повернення зубів у неправильне положення.

Велика скупченість зубів, недостатність місця, розміру щелепи для вирівнювання зубів – дуже часті проблеми серед пацієнтів азіатської популяції. Також відкритий і мезіальний прикус, які вкрай складно піддаються лікуванню стандартними методиками, найчастіше їхня корекція можлива лише за допомогою щелепно-лицьової хірургії. Саме з цих проблем виходив професор S.Sato при розробці даної методики, ефективність якої дозволила значно розширити показання до застосування і в даний час її використовують для усунення багатьох складних аномалій прикусу.

При лікуванні деяких аномалій система з багатопетлевою дугою (МПД) ефективніша, ніж традиційні методи ортодонтичної корекції. На сьогоднішній день брекет-система з багатопетльовою дугою — практично єдине ефективне рішення в роботі з відкритим прикусом та багатьма іншими специфічними патологіями, в основі яких лежить так званий «високий кут»

Такий цікавий та багатогранний інструмент як МПД має кілька відмінних рис. Основна відмінність від звичайної брекет-системи полягає у формі дуги, де формується безліч горизонтальних петель. Перевагою багатопетльової дуги є більш м’яка та пролонгована дія дуги. Це загальний принцип роботи всіх пружних елементів (ортодонтична дуга — це пружина). Чим довше пружний елемент, тим ніжніша дія сили яку він розвиває — це перший великий плюс. Тривалість дії сили будуть більшими – це другий плюс. Коли апарат розвиває м’які, але постійні сили, лікування йде швидко та без ускладнень. Справа залишається за малим – не помилятися при нанесенні великої кількості вигинів. Дуга виготовляється лікарем для кожного пацієнта індивідуально, залежно від поставлених цілей і завдань, враховуючи анатомічні особливості щелепи, параметри зубного ряду та положення кожного зуба.

Перевагою горизонтальної петлі є зменшення навантаження на зуб, що дає тривалу малу ортодонтичну силу. Лікар може контролювати нахил і поворот кожного окремого зуба, так і переміщення зубних рядів відносно один одного. Важливою складовою курсу лікування є використання міжщелепних еластиків. Під час планових візитів лікар активує вигини на дугах та призначає індивідуальну схему носіння міжщелепних гумок. Незаперечними перевагами застосування МПД є скорочення термінів лікування, а також часте відсутність необхідності видалення премолярів. Крім того, пропадає необхідність застосування мініпластин, мікроімплантатів та інших допоміжних елементів, без яких не обходяться багато стандартних ортодонтичних схем лікування. Зуби мудрості, як і у разі лікування на прямій дузі, зазвичай підлягають видаленню.

Переваги даної техніки:

— зниження навантаження за допомогою надання слабкої, але безперервної ортодонтичної сили на зуби

— Поліпшення контролю переміщення кожного окремого зуба

— можливість реконструкції оклюзійної площини

— Термін лікування при використанні МПД менший, ніж при використанні техніки прямої дуги

— Необхідність видалення премолярів значно нижча

Недоліки системи:

-Чи не естетичність конструкції

— Складність виготовлення

— Складність догляду за апаратом

Слід зазначити, що це недоліки компенсуються високою ефективністю методу.

Чи варто встановлювати МПД? Більшість ортодонтів пропонує брекети із рівною дугою. Цією традиційною методикою володіють лікарі у багатьох клініках. Найчастіше вона дозволяє отримати результат. Але корекція складних аномалій займає багато часу, а ефект часто далекий від ідеалу. Після зняття брекетів у багатьох пацієнтів зуби повертаються у неправильну позицію. У таких випадках показано застосування МПД. Вони коштують дорожче за традиційні системи, але ефект гарантований.

Стаття, що рекомендується: Догляд за брекетами

Share:

Color Skin

Nav Mode