fbpx

Ортодонтичні рекорди

У зв’язку з високою популярністю ортодонтичного лікування на Заході, в мережі існує безліч інтернет-спільнот, що поєднують ортодонтичних пацієнтів. Цілком природною була поява на них спеціальних розділів, де пацієнти ділилися б власними рекордами на ниві ортодонтії.

Ми відібрали, на наш погляд, найцікавіші здобутки. Хоча і в них потрібно зробити акцент на те, що представлені вони в основному самими пацієнтами або їхніми родичами, що може знизити їх достовірність.

Звісно, переважно цих рекордів пишатися не можна, т.к. зазвичай «най-най» пацієнти просто не дотримувалися рекомендацій ортодонта. І, якщо Ви тільки збираєтеся розпочати лікування, краще орієнтуватися не на «рекордні» терміни, а на середній час лікування – 1,5-2 роки. Але якщо Ви вже є ортодонтичним пацієнтом, а свідомість величезного терміну, що залишився до кінця лікування, раптово стало обтяжувати, просто зайдіть у цей розділ. Хіба ж все так погано? 🙂

Наймолодший пацієнт:

Дівчинка носила брекети з 6 років, але після закінчення лікування не захотіла з ними розлучатися та носила до 15. Випадок повідомлений самим пацієнтом.

Найдовше лікування:

Хлопчик носив брекети та лицьову дугу протягом 6 років та 5 місяців, потім ретенційний апарат два роки. Пацієнт не дотримувався рекомендацій лікаря, що призводило до відклеювання брекетів та поломки апаратури. Повний час лікування становив 9 років та 8 місяців. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Дівчинка у 14 років розпочала лікування, яке тривало протягом 8 років та чотирьох місяців, включаючи 3 з половиною роки носіння лицьової дуги. Фіксація була проведена за тиждень до середньої школи (амер. high school), а зняття – у різдво, коли дівчинка вже навчалася в університеті (амер. graduate school). Випадок повідомлено родичами пацієнта.

Дівчинка в 8 почала лікування на брекет-системі, що тривало 8 років і включало застосування лицьової дуги з високою тягою протягом двох з половиною років. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Молодий чоловік у 15 років почав лікування, що тривало протягом 12 років. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Молода пацієнтка в 15 років розпочала лікування, яке тривало протягом 7 років, включаючи 4 з половиною роки носіння лицьової дуги, два роки з яких вона була фіксованою. Так само за час лікування вона користувалася різними знімними апаратами та еластиками, пройшла два хірургічні втручання. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Перша фаза лікування молодої людини була розпочата у віці 11 років, з використанням верхнього та нижнього знімних апаратів, і тривала три роки. Друга фаза була розпочата у віці 18 років, з використанням знімного апарату на верхню щелепу, і тривала чотири роки. Третя фаза лікування знадобилася у 36 років, коли пацієнту було зафіксовано брекет-систему на верхню щелепу та знімний апарат на нижню. Ця фаза включала використання швидкого піднебінного розширювача і еластиків, і закінчилася через два роки, після чого пацієнт ще протягом півроку носив ретенційний апарат. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Хлопчику була зафіксована брекет-система у 6 років, у 7 років була проведена фіксація лицьової дуги, яку видалили лише у 14 років, перед закінченням лікування, яке тривало 8 років. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Молода людина розпочала двофазне лікування в 11 років, що тривало 7 з половиною років, що включає 5 років носіння лицьової дуги. У ході лікування пацієнту було проведено три хірургічні операції, що включали зменшення розмірів верхньої щелепи та збільшення розмірів нижньої. У зв’язку з появою трьох пацієнт готується до третьої фази лікування. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Найбільша кількість звернень до лікаря-ортодонту:

Почавши в 7 років, до 20 років дівчина закінчила вже три ортодонтичні лікування, з використанням різних знімних апаратів, і зараз готується до четвертого. Випадок показаний на шведському телебаченні.

У 26 років розпочавши лікування, зараз молодий хлопець проходить вже четверту фазу. Останні 18 місяців він використовував лицьову дугу з високою тягою, а також різні види еластичної тяги. Після закінчення, приблизний час лікування складе 7 років та 9 місяців. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Найбільша кількість еластичних кілець:

У 15 років встановивши брекет-систему, юнак під час неї користувався одночасно вісьма еластиками. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Пацієнтка 16 років у ході ортодонтичного лікування одночасно користувалася 12 еластичними кільцями, лицьовою дугою та платівкою з накусочним майданчиком. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Хлопчик, в 13 років почавши ортодонтичне лікування, використовував одночасно 12 еластичних кілець та фіксовану лицьову дугу. Випадок повідомлено самого пацієнта.

Рекорди зібрані за матеріалами сайту «Mouth Jewelry»

Share:

Color Skin

Nav Mode