fbpx

Стоматологія та вагітність – що можна, що не можна? Частина 1

Які стоматологічні процедури є безпечними, коли ви вагітні?

Стоматологічна допомога не припиняється лише тому, що ви вагітні. Насправді, коли ви вагітні, ви наражаєтеся на більш високий ризик розвитку карієсу зубів, захворювань ясен та інших проблем. На жаль, як і раніше, поширена думка, що відвідування стоматолога під час вагітності може бути шкідливим для вас або вашої дитини.

У цій статті розглянемо найпопулярніші питання, які виникають у жінок під час вагітності щодо стоматологічного лікування.

preganacy03

Чи потрібно відвідувати стоматолога під час вагітності?
Ви не тільки можете піти до стоматолога під час вагітності – вам це дуже необхідно! Так як здоров’я ваших зубів дуже впливає на загальний стан здоров’я, а це означає, що воно може також сильно вплинути на вашу дитину.

Ваш стоматолог призначить кілька прийомів під час вагітності, щоб перевірити стан ваших зубів та ясен, дасть рекомендації щодо догляду за порожниною рота. Якщо ви плануєте вагітність найближчим часом, дуже рекомендуємо відвідати свого лікаря та пройти стоматологічне обстеження, щоб заздалегідь виявити можливі проблеми та пройти лікування.

preganacy02Чи безпечні рентгенівські промені?
У перший триместр вагітності лікарі рекомендують виключити рентген, оскільки саме у цей момент відбувається формування всіх внутрішніх органів плода. Але якщо вам потрібна невідкладна стоматологічна допомога, рентгенівські знімки все ще можуть знадобитися, щоб допомогти вашому стоматологу ефективно планувати ваше лікування. Тому перед тим як проходити діагностику обов’язково проконсультуйтеся у свого гінеколога та стоматолога.
Сучасне рентгенівське обладнання використовує дуже низькі дози опромінення, зокрема рентген-візіограф і одноразова доза, зазвичай, не досить висока, щоб викликати будь-які несприятливі наслідки для розвитку плода. Щоб ваша дитина була захищена від випромінювання, можуть використовувати свинцевий фартух.

preganacy01

Чи можна застосовувати анестезію?
Якщо вам потрібне стоматологічне лікування під час вагітності, анестетик можна використовувати безпечно, щоб допомогти вам розслабитися та зменшить біль. Дуже важливо, щоб ви повідомили свого стоматолога про свою вагітність, щоб вони могли вибрати відповідні анестетики та підібрати необхідне дозування.

У цій статті ми розглянули лише низку питань, які можуть виникнути у жінок щодо стоматологічного лікування під час вагітності. У будь-якому випадку ДУЖЕ ВАЖЛИВО проконсультуйтеся з гінекологом та стоматологом перед проведенням тих чи інших стоматологічних процедур. Не приймайте самостійних рішень без попередньої розмови із професійними лікарями!

Share:

Color Skin

Nav Mode